Kak raz. Klasa 2. Podręcznik do języka rosyjskiego

Mniejsza znajomość języka angielskiego

Można zadać sobie pytania, po co w ogóle uczyć się języka rosyjskiego, skoro w obecnych czasach, w erze globalizacji niemalże wszyscy posługują się językiem angielskim. Otóż stwierdzenie to jest nie do końca prawdziwe, w niektórych krajach wciąż trudno dogadać się po angielsku, a w samej Rosji znajomością tego języka w stopniu co najmniej komunikatywnym może pochwalić się jedynie 5 procent społeczeństwa. Z tego powodu każdy, kto planuje wybrać się kiedyś w podróż do największego pod względem terytorialnym państwa świata, powinien poznać co najmniej podstawy, a najlepiej także bardziej skomplikowane zagadnienia z języka rosyjskiego. Pomóc w tym może Kak raz. Klasa 2. Podręcznik do języka rosyjskiego z wwwtaniaksiaza.pl przeznaczony do nauki w technikum i liceum. Oczywiście w procesie poznawania rosyjskiego niezbędny jest także nauczyciel, który nie tylko potrafi zwięźle wytłumaczyć konkretne zagadnienia, ale także zaraża pasją do języka i kultury. Uczniowie, którzy korzystają z Kak raz. Klasa 2. Podręcznik do języka rosyjskiego i w dodatku trafili na swojej drodze na prawdziwego pedagoga z powołania, mają szansę na duży sukces i czynienie ogromnych postępów.

Solidne podstawy

Pozycja Kak raz. Klasa 2. Podręcznik do języka rosyjskiego przeznaczona jest dla uczniów, którzy dopiero w szkole średniej rozpoczęli naukę tego przedmiotu od podstaw i nie planują zdawać matury. Nie oznacza to jednak, że w podręczniku zawarto jedynie łatwe, podstawowe treści. Wręcz przeciwnie, Kak raz. Klasa 2. Podręcznik do języka rosyjskiego pomaga w poznaniu dosyć skomplikowanego słownictwa. Wprowadza także różnorodne struktury językowe, dzięki którym uczniowie zyskują narzędzia, by dość swobodnie wypowiadać się na tematy bliskie nastolatkom. Materiał przedstawiony w podręczniku został podzielony na siedem rozdziałów zatytułowanych w sposób następujący:

  • Ludzie i rzeczy
  • Sport
  • Dom
  • Praca
  • Usługi
  • Przyroda
  • Podróżowanie.

Warto podkreślić, że publikacja zawiera przede wszystkim współczesne słownictwo, używane obecnie przez młodych ludzi w Rosji. Dzięki temu uczniowie korzystający z Kak raz. Klasa 2. Podręcznik do języka rosyjskiego mogą z łatwością czytać teksty językowe pochodzące z prasy czy internetu.

Zalety cyklu

Cykl Kak raz jest bardzo chwalony zarówno przez pedagogów, jak i przez uczniów. Nauczyciele często podkreślają, że podoba im się fakt, iż w podręczniku można znaleźć informacje nie tylko o języku, ale także o kulturze. Teksty źródłowe w poszczególnych tematach osadzone są w realiach rosyjskojęzycznych, dzięki czemu uczniowie zyskują szerszy kontekst i spojrzenie na język rosyjski.

Biznes autorstwa pressfoto - pl.freepik.com
#kak raz 2 liceum, #kak raz 2 technikum, #kak raz klasa 2 podręcznik, #podręcznik do języka rosyjskiego klasa 2 liceum